AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR ARTISOFT NA POLSKĘ

przedstawia


lantastic 8.0

LANtastic 8.0


Artisoft Inc. - to firma, która dokonała zrewolucjonizowania technologii sieci komputerowych poprzez wynalezienie, kompleksowe opracowanie oraz konsekwentne rozwijanie, udoskonalanie i promowanie technologii sieci partnerskich (określanych też często mianem sieci równorzędnych, bezserwerowych) czyli “każdy z każdym” (ang. “peer-to-peer”) - jako atrakcyjnej alternatywy dla często nazbyt złożonej i kosztownej sieciowej technologii “klient/serwer”. Produkty firmy Artisoft zdobyły na całym świecie zaufanie i uznanie, głównie za swoją intuicyjną łatwość użytkowania i obsługi, a jednocześnie duże możliwości i szeroki zakres zastosowań.

 

Sztandarowy produkt Artisoft
- sieciowy system operacyjny (ang. “NOS - Network Operation System") LANtastic - stanowi sprawdzone i bogate w możliwości rozwiązanie do budowy małych i średnich sieci komputerowych (od 2 do 500 komputerów w jednej spójnej instalacji). Podstawowymi zaletami LANtastic'a są łatwość wdrożenia i obsługi, bezproblemowe użytkowanie, przyjazny dla użytkownika interface oraz bezkonkurencyjna cena, przy minimalnych wymaganiach sprzętowych i systemowych. Wyposażony jest w różnorodne, bardzo rozbudowane i bogate funkcje sieciowe, dzięki którym może
z powodzeniem współzawodniczyć z o wiele bardziej złożonymi i skomplikowanymi, a przy tym o wiele droższymi systemami jak Novell® NetWare®, Microsoft® Network czy platformy UNIX'owe. Cechuje go przy tym niezwykła systemowa oraz konfiguracyjna elastyczność, wszechstronność, funkcjonalność, uniwersalność i otwartość architektury. LANtastic jest nie tylko doskonałym rozwiązaniem w zakresie sieci partnerskich (“peer-to-peer”), ale zyskał także miano pierwszego systemu uniwersalnej technologii “peer/serwer”, związanej z integracją obu typów lokalnych sieci komputerowych.

LANtastic nawet ze swymi zaawansowanymi funkcjami i bogatymi możliwościami, nadal stanowi przystępny i prosty w użytkowaniu wybór dla małych i średnich firm, szkół, urzędów oraz innych grup użytkowników, które pragną realizować połączenia komputerów, współdzielenie plików, drukarek, modemów, napędów dysków kompaktowych oraz innych urządzeń zewnętrznych (“peryferyjnych”) - czyli dla realizacji tych wszystkich zadań które są zazwyczaj wymagane od typowej lokalnej sieci komputerowej (ang. “LAN”).
System ten jest w pełni skalowalny, tak by mógł zapewnić prostą, przystępną oraz ekonomiczną drogę rozwoju na przyszłość. Umożliwia także współpracę z innymi systemami i środowiskami operacyjnymi jak np. Microsoft® Windows® 3.xx, Windows 95, Windows NT, IBM® OS/2®, Novell® NetWare®, AppleTalk® dla systemów Macintosh® oraz systemami UNIX'owymi.

Nie bez powodu, od swej pierwszej prezentacji w roku 1987, system LANtastic nieustannie zdobywa wiele głównych nagród i wyróżnień w najrozmaitszych konkursach i rankingach organizowanych przez fachowe czasopisma i profesjonalne magazyny branżowe na całym świecie.
Do najcenniejszych zaliczyć należy: nagrody “Produkt Roku” LAN Magazine, Nagroda redakcji PC Magazine (5 razy z rzędu), a w Polsce zwycięstwo w konkursach systemów sieciowych przeprowadzanych przez czasopisma “Enter”, “NetWorld”, “PC Magazine Po Polsku” oraz Złoty Medal na Międzynarodowych Targach "INFOSYSTEM 97" w Poznaniu.
Twórca LANtastic'a, firma Artisoft Inc. wyróżniona dotąd ponad 100 profesjonalnymi nagrodami przemysłowymi, jest obecnie wiodącym producentem i dostawcą łatwych, prostych w użytkowaniu, kompleksowych rozwiązań sieciowych. Rozwiązania te są wszechstronne, dają duże możliwości użytkownikom, a ponadto są ekonomiczne i przystępne cenowo, ponieważ zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o małych i średnich firmach.

LANtastic, sieciowy system operacyjny firmy Artisoft, wybrany został do tej pory przez ponad 5 milionów użytkowników na całym świecie, do łączenia i współdzielenia najróżnorodniejszych zasobów - komputerów, drukarek, napędów dysków kompaktowych, dysków twardych dużej pojemności oraz innych urządzeń zewnętrznych.
Bez wątpienia wynika to z faktu iż wszystkie produkty firmy Artisoft udostępniają potężne możliwości i funkcje sieciowe, zintegrowane w kompleksowym, łatwym w użyciu rozwiązaniu systemowym, wycenionym ponadto w ten sposób, aby być jak najbardziej odpowiednim i dostępnym dla budżetu małych firm.
LANtastic jest pierwszym, w pełni zlokalizowanym dla polskiego odbiorcy sieciowym systemem operacyjnym.

W ciągu ostatnich kilku lat funkcjonowania na polskim rynku systemu sieciowego LANtastic, produkt ten został zakupiony, zainstalowany i jest intensywnie wykorzystywany w tysiącach najróżnorodniejszych firm, przedsiębiorstw i instytucji na terenie całego kraju, zyskując wszędzie powszechne uznanie i zaufanie.

LANtastic 8.0 to najnowsza wersja tego sieciowego systemu operacyjnego, która wprowadzona została na światowe rynki w 1998 roku. Zawiera oprogramowanie do tworzenia prostych sieci komputerowych bazujących na następujących, popularnych platformach systemowych:

Bazując na tak szerokiej platformie systemowej LANtastic umożliwia stopniowe zmiany i ewolucję wyposażenia komputerowego firmy bez konieczności rezygnacji z używanego oprogramowania sieciowego jak i działającego na jego bazie oprogramowania biurowego i użytkowego.

 

LANtastic 8.0 może działać jako klasyczna sieć równorzędna, jako pełnoprawna sieć z serwerem dedykowanym lub jako system pośredni. Ponadto jako serwer dedykowany do sieci LANtastic można zainstalować zaawansowany, wysokowydajny serwer Windows NT 4.0 Server zbudowany w oparciu o najnowocześniejszą technologię firmy Microsoft. Serwer ten korzysta z pełnej 32-bitowej platformy systemowej i posiada wyrafinowane możliwości ochrony danych. Powoduje on znaczne zwiększenie szybkości działania, ogólnej wydajności sieci oraz bezpieczeństwa, bezawaryjności i odporności na uszkodzenia. Udostępnia różnorodne, zaawansowane stopnie zabezpieczeń i ochrony danych. Rozszerzenie możliwości oprogramowania o obsługę Windows NT 4.0 jest podstawową cechą, która odróżnia tą wersję od poprzednich wydań LANtastic'a. Uniwersalna architektura klienta sieciowego umożliwia bezproblemową współpracę oraz bezpośredni dostęp do szerokiej gamy innych systemów sieciowych, m.in. dostęp do serwerów Novella, Microsoftu, IBMa oraz UNIXów.

 

Najważniejsze funkcje:

 

Podstawowe cech systemu:

 

Minimalne wymagania sprzętowe zależne od systemu:

System operacyjny

procesor

pamięć RAM

MB na dysku

 

DOS 5.0, 6.x

XT lub większy

640KB

7 MB

 

Windows 3.xx

386SX lub lepszy

4 MB

10 MB

 

Windows 95/98

486 lub lepszy

16 MB

12 MB

 

Windows NT 4.0

486-66 lub lepszy

32 MB

15 MB

 

 

LANtastic 8.0 pracuje na prawie każdym komputerze, od starego XT do najnowszego Pentium II. Pozwala on na sieciowe współdzielenie zasobów komputerowych pomiędzy mieszane grupy komputerów DOS`owych i Windows’owych, a także na podłączenie się do komputerów działających
w innych systemach sieciowych jak, np. Novell® NetWare®, Microsoft® LAN Manager czy IBM® OS2.

Niewielkie użycie pamięci, które osiągnięto dzięki nowej, modularnej konstrukcji oprogramowania LANtastic’a, pozwala z jednej strony na załadowanie jedynie tych funkcji które są naprawdę konieczne, pozostawiając duże ilości pamięci dla innych aplikacji, a z drugiej strony umożliwia takie operowanie pamięcią, by parametry wydajnościowe serwerów i stacji były jak najlepsze.

 

Wraz z nabyciem systemu sieciowego LANtastic w wersji 8.0, przed użytkownikiem otwierają się nowe wymiary i możliwości najnowszej technologii komputerowej. Natychmiast po wykonaniu instalacji LANtastic'a, będziesz mógł realizować rozmaite zadania pracy sieciowej, m. in.:

 

Instalowanie i używanie systemu LANtastic.

Załączone do pakietu z oprogramowaniem podręczniki instalacji, zarówno te drukowane, jak i te umieszczone na płycie CD-ROM w postaci plików typu *.pdf, zawierają pełne, wyczerpujące instrukcje i porady na temat instalowania oprogramowania LANtastic. Przeprowadzą nas one "krok po kroku" po procesie instalacji we wszystkich systemach operacyjnych, w których można zainstalować najnowszą wersję LANtastic'a. Po zakończeniu instalacji i restarcie komputera, użytkownik może bezzwłocznie rozpocząć sieciowe współużytkowanie zasobów plików i drukarek.

 

Dokumentacja użytkownika systemu LANtastic 8.0 składa się z następujących elementów:

 

Bogata i różnorodna oferta szerokiej gamy dodatkowych produktów, dostarczanych wraz z każdym pakietem LANtastic’a załączonym na płycie CD.

 

Są to m.in. nowe, 32-bitowe wersje dobrze znanych narzędzi telekomunikacyjnych Artisoft'u

(wszystkie te programy na płycie w wersji 45 dniowej):

 

LANtastic jest nowym standardem w sieciowych systemach operacyjnych, który dzięki swoim zaawansowanym funkcjom i bogatym możliwościom, przystępnej cenie oraz prostocie i intuicyjności użytkowania stanowi bardzo dobry i wybór dla małych i średnich firm, szkół, urzędów oraz innych grup użytkowników, które pragną realizować połączenia komputerów, współdzielenie plików, drukarek, modemów, napędów dysków kompaktowych oraz innych urządzeń zewnętrznych.

 

Najnowsza wersja LANtastic 8.0, dzięki rozszerzeniu możliwości o obsługę systemu Windows NT 4.0 pozwala użytkownikom istniejących sieci na dodanie do swoich instalacji dużego potencjału obliczeniowego, który posiada ten system, a jednocześnie nie zmusza do wymiany i rezygnacji ze stosowanego oprogramowania oraz sprzętu. Dzięki temu możliwa jest stopniowa migracja w stronę coraz nowocześniejszych i wydajniejszych rozwiązań teleinformatycznych.


  • Zamówienia
  • Pytaj nas

    ©POLMAX